11 najlepszych filmowych premier - luty 2016

czwartek, lutego 04, 2016Kolejny wpis dla kinowych koneserów. W tym miesiącu mamy długo oczekiwane, marvelowskie science fiction, thriller psychologiczny, wzruszającą historię, która oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, dwie produkcje z nominacjami do Oskara no i oczywiście coś na walentynki. Filmy są ułożone chronologicznie według premier. A więc co warto zobaczyć w lutym? Oto jedenaście najciekawszych propozycji na nadchodzący miesiąc.
 


Kadr z filmu Spotlight

1. Spotlight  (2015)

Thriller oparty na prawdziwych wydarzeniach z 5 nominacjami do Oskara. Nagrodzeni Pulitzerem dziennikarze śledczy gazety "Boston Globe" dotarli do przerażających i szokujących danych na temat konsekwentnie tuszowanej siatki pedofilskiej w Kościele katolickim, składającej się z ponad 70 księży a odkrycia dziennikarzy były zaledwie wierzchołkiem góry lodowej. Kontrowersyjny temat warty zgłębienia.

Kadr z filmu Planeta Singli

2.  Planeta Singli  (2016)

Skromna nauczycielka bierze udział w reality show ukazującym prawdziwą twarz facetów flirtujących w sieci i wyśmiewającym naiwność kobiet szukających tam ideału.
Niespotykany ewenement w moim zestawieniu, ze względu na mój uraz do polskiego kina w szczególności do komedyjek romantycznych, które ostatnio są bardzo, bardzo słabe. "Planeta Singli" przykuła moja uwagę dobrym trailerem i zakochałam się w promującym go utworze. Niewątpliwie dzieki temu ten film stał się moim faworytem w tym zestawieniu, nie wykluczone, że wybiorę się na niego do kina. 

Kadr z filmu Ardeny

 3. Ardeny  / D'Ardennen (2015)

Kenneth wychodzi na wolność po odbyciu wyroku za nieudane włamanie. Nie był jedynym sprawcą, ale konsekwentnie krył swojego brata Dave’a i ukochaną dziewczynę Sylvie, biorąc winę tylko na siebie. Po kilku latach w więzieniu Kenneth nie zna innego życia, niż to poza granicami prawa. Tymczasem Dave i Sylvie próbują wspólnie zacząć wszystko od nowa. W "Ardenach", gdzie miłość rywalizuje ze zdradą, a braterska więź z zawiścią, wybór nigdy nie jest prosty. Uwięzieni w przeszłości bohaterowie, kochają to, co ich niszczy. Trzymająca w napięciu historia dwóch braci, których poza kryminalną przeszłością i miłością do pięknej kobiety, różni wszystko.

Kadr z filmu Deadpool

   4.  Deadpool  (2016)

Długo oczekiwana ekranizacja jednego z komiksów Marvela. Były żołnierz oddziałów specjalnych zostaje poddany niebezpiecznemu eksperymentowi. Niebawem uwalnia swoje alter ego i rozpoczyna polowanie na człowieka, który niemal zniszczył jego życie. Z humorem, z niezwykłymi efektami specjalnymi, typowo rozrywkowy obrazek dla fanów akcji i sci-fi.

Kadr z filmu Widzę, widzę

5.  Widzę, widzę / Ich seh, Ich seh (2014)

Do zacisznego domku na wsi powraca po operacji plastycznej matka dwóch dziewięcioletnich chłopców. Dzieci podejrzewają, że kobieta nie jest tym, za kogo się podaje. Same zapowiedzi tego filmu przyprawiają mnie o dreszcze. Bardzo dobre, klimatyczne zdjęcia, ciekawa fabuła. Obejrzę na pewno.

Kadr z filmu Brooklyn

 6.  Brooklyn 2015

Lata 50. XX wieku. Młoda dziewczyna z Irlandii, opuszcza rodzinny kraj i wyrusza do Ameryki, by szukać szczęścia w Nowym Jorku. Początkowa tęsknota za domem mija, gdy w jej życiu  pojawia się mężczyzna, a wraz z nim pierwsza miłość i romantyczne uniesienia. Wkrótce jednak przeszłość daje o sobie znać i kobieta musi dokonać dramatycznego wyboru między dwoma krajami i dwoma stylami życia. 3 nominacje do Oskara, przepiękne kostiumy i świat lat 50. To trzeba zobaczyć.

Kadr z filmu Oddychaj

7.  Oddychaj  / Respire (2014)

Do maturalnej klasy Charlie dołącza nowa koleżanka. Jest intrygująca i zadziorna. Ma osobowość i zawsze jest gwiazdą - w szkole, na imprezach, wśród dziewczyn i chłopaków. Sarah zbliża się do Charlie, a ta zakochuje się w niej. Intensywnie i nieodwracalnie. Sarah daje jej coś nowego, ale nie na długo - szybko znajduje szczęście u boku kogoś innego. Charlie jest zagubiona i zraniona, a takie uczucia bywają niebezpieczne. Nawet dla niej samej.

   
Kadr z filmu Na granicy

8.  Na granicy  (2016)

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ojca i dwóch synów, którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy, pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości. Całkiem nieźle zapowiadający się thriller, mam nadzieję, że tym razem się nie rozczaruję.

Kadr z filmu Fusi

9. Fúsi (2015)

Fúsi to nieśmiały, wrażliwy 40-latek, który nadal mieszka z matką i jej partnerem, a każdy jego dzień wygląda tak samo. Codziennie czeka na niego porcja płatków na śniadanie, a potem praca na lotnisku przy wyładunku bagaży, z kolegami, którzy żartują z jego tuszy i charakteru. Pewnego dnia za namową matki niechętnie udaje się na kurs tańca, gdzie poznaje doświadczoną przez życie dziewczynę o imieniu Sjöfn, która wywróci jego świat do góry nogami, a jego samego zmieni nie do poznania.

Kadr z filmu Pokój

10. Pokój / Room (2015)

Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój, w którym mieszka z nią od urodzenia, nie jest całym światem. Wychował się tu, myśląc, że po drugiej stronie ścian jest pustka. Teraz matka decyduje się powiedzieć mu prawdę i z jego pomocą podjąć walkę o wolność. Od prawie 6 lat są więzieni przez człowieka, który każe nazywać się Dużym Nickiem. Izoluje ich od świata, grożąc, że próba ucieczki zostanie ukarana śmiercią. Mama obmyśla niezwykle ryzykowny plan, którego głównym bohaterem ma być właśnie Jack. Wkrótce okaże się, że nie samo odzyskanie wolności jest największym wyzwaniem, ale konieczność odnalezienia się w niej i nauka życia na nowo.

Kadr z filmu Lobster

11. Lobster / The Lobster (2015)

Przyszłość. Samotni ludzie są aresztowani i przenoszeni do Hotelu, gdzie mają czterdzieści pięć dni na odnalezienie partnera. Uwielbiam oglądać wszelkie wizje przyszłości więc na ten film czekam z niecierpliwością.Luty w kinie zapowiada się dość interesująco, ja z pewnością obejrzę Planetę Singli, Lobster i Widzę, widzę. A Ty? Co polecasz? Co masz chęć zobaczyć?

Zobacz także

0 komentarze

Cześć! Dziękuję, że jesteś! :)

Polecane posty

Like us on Facebook