Jaka jest Twoja Miłość? Gra dla dwojga nie tylko na Walentynki

niedziela, lutego 14, 2016


Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się dlaczego niektórym osobom udaje się wytrwać w związku długie lata z tym samym partnerem a innym nie? Na jakiej zasadzie ludzie dobierają się w pary? Co warunkuje długą i szczęśliwą miłość z happy endem? Zapewne każdy z nas chciałby znaleźć receptę na udany związek. Według mnie recepta jest tylko jedna:


Szanse na szczęście zapisane są nie w gwiazdach, lecz w nas samych, w treści i jakości
relacji, jaka nas łączy z partnerem, a przede wszystkim w tym, co z tą relacją sami robimy.


Związki wymagają nieustannej pielęgnacji i wszyscy o tym doskonale wiemy. Czasem jednak brakuje nam pomysłów, na fajne wykorzystanie wspólnego czasu i dodatkowe pogłębienie relacji. Test który Wam proponuję, jest świetną okazją do rozmowy i może nawet dowiedzenia się czegoś nowego o partnerze. Nie tylko w Walentynki.
 
Test ten to kwestionariusz skali postaw wobec miłości Hendricka. Pomaga on określić preferencje partnerów w zakresie odczuwania miłości i wprowadza na ścieżkę do zrozumienia miłosnych sukcesów i porażek. Zawiera 42 twierdzenia, z których każde odnosi się tylko do jednego typu miłości wywodzących się jeszcze ze starożytnej Grecji (Eros, Ludus, Storge, Pragma, Mania, Agape) Na każde pytanie odpowiadacie w skali pięciostopniowej, gdzie 1 znaczy "zupełnie się nie zgadzam", 2 - "nie zgadzam się", 3 - "trochę tak, trochę nie" lub brak zdania, 4 - "zgadzam się", a 5 "całkowicie się zgadzam". W rezultacie otrzymujemy 6 liczbowych wyników, a każdy informuje o ilości punktów zdobytych przy każdym typie przeżywania miłości. Im większa suma dla danego typu, tym bardziej dominuje on nad pozostałymi.

Przygotowałam arkusz do wydruku, tak by można było wygodnie usiąść we dwoje i spokojnie odpowiedzieć na pytania, bez konieczności rozpraszania się patrzeniem w monitor. Tak więc drukarki w ruch, kartki i długopisy w dłoń i odpowiadamy! :)

Mam nadzieję, że uda Ci się namówić do rozwiązania tego kwestionariusza swoja Drugą Połowę. Sumę punktów uzyskanych przez każde z Was możecie porównać co pomoże Wam zorientować się w czym się różnicie, a w czym jesteście podobni. Nawet jeśli nie przyniesie to zaskakujących rezultatów, to będzie świetna okazja do porozmawiania na temat stanu Waszego związku. 

Zobacz także

0 komentarze

Cześć! Dziękuję, że jesteś! :)

Polecane posty

Like us on Facebook